מגרשים להשכרה

על מה נדבר:

אם אתם מחפשים מגרשים להשכרה אז יש צורך להבין מה בדיוק אתם מחפשים. איזה גודל מגרשים להשכרה? 

לשם מה המגרשים מיועדים?

באיזה אזור בארץ אתם מעוניינים לשכור את המגרשים האלו?

האם אתם הולכים לבצע במגרשים אלו אחסנה פתוחה או שימוש בקרוונים או רק מכולות לאחסון?

אלו שאלות שיש להבין בבואכם לבחון אופציה זו.

מגרשים מסחריים להשכרה

מגרשים להשכרה ניתנם באזורים רבים בארץ בדרך כלל זמינים באזורים מרכזיים כגון אזורי תעשייה בכל עיר ועיר. מקומות אלה גם יותר מבוקשים. מגרשים אלו נחשבים גם "מגרשים מסחריים".

ישנם כמה מקורות בהם ניתן לבחון מגרשים להשכרה הן אם מדובר במתווכים העוסקים במלאכה, לבין אם מדובר ביזמי נדל"ן העוסקים ברכישת נכסים והשכרתם.

מגרשים מסחריים ניתנים לחיפוש רחב ברחבי הרשת שינן מדורים אינטרנטיים המיועדים לחיפוש מגרשים להשכרה, רבים האנשים המפרסמים מגרשים מסחריים להשכרה ורובם הגדול הינם מתווכים – נתון זה צריך להיות בשיקול המשכיר של המגרש – הנכס עצמו.

ישנם יזמים רבים המתעסקים ברכישת נכסים והשכרתם, בין אם מדובר במגרשים להשכרה, חנויות, מבני תעשייה וכיוצא בזה. נתון זה כאמור יכול לחסוך לכם גם כסף שניתן למתווך וגם עדיף כאשר אתם באים לשכור מקום להשכיר ולהכיר ממי אתם שוכרים – זה בדרך כלל ייתן לכם שקט תעשייתי שזה חלק מהביזנס לפעמים.

יש לשים לב האם המגרש עשוי מבטון או מאספלט או אולי אף מחול, הכל בהתאם לצרכים וייתכן שידרש לעשות התאמות לצרכי העסק. 

כמובן שהמחירים משתנים בהתאם למיקום הגאוגרפי, אין דומה המחיר להשכרה של מגרש באזור המגרש או באזור הדרום לצורך העניין. מגרש להשכרה באזור הצפון בכל הנוגע למחיר הינו ממוצע יחסית לארץ.  

עכשיו מה שנשאר להחליט זה גודל המגרש עצמו, איזה כניסה לעשות למגרש, האם יש צורך לגדר את שטח המגרש עצמו בגדרות, אלו גדרות רגילות? שקופות? מעץ? או אולי חומה, תכנון זה מצריך חשיבה מראש וכל דבר משנה עלויות אלו לטובת הנכס והעסק עצמו.

לסיכום

מגרשים להשכרה יכולים להוות כמקום גם כ: אחסנה פתוחה, מגרש מכוניות להשכרה, מקום אחסון להשכרה ויכול לבוא בשתי צורות עיקריות כמגרש אספלט או כמגרש מחול. 

מגרשים בדרך כלל זולים יותר הן בשכירות שלהן והן בתחזוקה מאשר מבנה סגור, יש לכך יתרונות רבים ולפעמים אפילו למשל בעל מגרש מכוניות יעדיף להשכיר מגרש פתוח עם נגישות וראות של כלל הרכבים להבדיל מאולם תצוגה רחב בתוך מבנה – אמנם יותר יפה ויוקרתי אך גם מעלה את השכירות בעשרות אם לא מאות אחוזים בכל חודש וחודש. כמובן תלוי תדמית העסק כאן – כלומר אם מדובר ברכבי יוקרה למשל כגון מרצדס או ב.מ.וו אז בדרך כלל זה מגיע בסטייל. אז כלל הפרמטרים צריכים להשתכלל ולבוא בחשבון, כל פרמטר חשוב להבנה הכללית של העסק ואחת מהן היא כמובן השכירות – אם לא המשמעותית מביניהם.

נכתב ע"י פרץ אלימור – נדל"ן מסחרי להשכרה.

יכול לעניין אותך

קבוצת מרום

משרדים והנהלה

צרו קשר קבוצת מרום

טלפון קווי משרד ראשי: 073-789-5189

טלפון נייד: 052-630-3438

אימייל: office@maromgroup.org

כתובתנו: גרשון ש"ץ 16 תל אביב