4 טיפים לניהול נכסים בצורה חכמה

על מה נדבר:

אומרים כי מרבה נכסים – מרבה דאגה. אבל, מי שטבע את האמירה הזו, כנראה, לא הכיר את הקונספט המצוי מאחורי גישת ניהול נכסים בצורה חכמה של קבוצת מרום – ניהול ואחזקת מבנים. זאת, מאחר ואצלנו, בקבוצת מרום, מהרגע שאתם מעבירים את ניהול הנכס לידינו ועד לרגע שבו תחליטו לסיים את ההתקשרות, כל הריצות, כאבי הראש והטרטורים – הם שלנו. אתם – נהנים מהצד הנוח של הנכס – הרווחים שהוא מניב.

בשנים האחרונות, נכנסו לתחום רכישת דירות לא מעט אנשים שאינם אנשי נדל"ן מובהקים. אנשים מן הישוב שנקרתה לידם ההזדמנות לרכוש דירה אחת או יותר לצורך השקעה. ומשלב זה, מבעליו של נכס מניב (או, ככה לפחות הבטיחו להם שעתידם ייראה), הם הפכו ל"בעלי הבית", אנשים שניתן לטרטר אותם בכל שעות היממה בשל דוד שהתפוצץ, ברז שדולף, ציפור שעברה לקנן בחלון ועוד לא מעט טרדות גדולות וקטנות. טרדות שעלולות להפוך את הבעלות על הנכס המושכר לסיוט לא קטן.

ובכל זאת, איך מצליחים לנהל את הנכס/ים?

ריכזנו עבורכם מספר טיפים שיכולים לסייע לכם לצלוח את הבעלות על דירה להשכרה בשלום:

בצעו בדיקות נאותות לדיירים לפני כניסה 

באופן טבעי, לפני שאתם משכירים למישהו דירה, תרצו לדעת כמה שיותר עליו. תרצו לדעת, למשל, האם בעלי הדירה הקודמת שלו תבעו אותו בגין אי תשלום. כמו כן תרצו לדעת האם נתבע הדייר על נזקים שביצע. ברור לגמרי שכל שביב מידע כזה אמור להשפיע על נכונותכם להשכיר את הדירה דווקא לאדם ספציפי מסוים. הנחת היסוד כאן היא שאתם מחפשים שוכר יציב ומהימן ולתקופת זמן ארוכה, ולכן – חשוב מאד לוודא את כל הפרטים האלה מראש, לפני חתימה על מסמך כלשהו.

שווקו את הנכס באופן מתמיד במקומות ובפלטפורמות הרלוונטיות 

אם אתם פונים לקהל מסוים (זוגות, משפחות, סטודנטים וכו׳), הקפידו לפרסם את הדירה במקומות הרלוונטיים. זה יכול לחסוך לכם לא מעט כאב ראש ובזבוז זמן. במיוחד אם אתם נמצאים במרחק גדול מהדירה וצריכים להגיע במיוחד על מנת להראות אותה למתעניינים. ומה אם מתעניינים אלו כלל לא רלוונטיים? זכרו כי סינון נכון היה מנפה אותם מהרשימה כבר בתחילה.

צרו "פרוטוקול" כניסה ויציאה מהנכס עבור הדיירים

– אם אתם משכירים-כבדים (כלומר, משכירים מספר נכסים), או, לחילופין, משכירים-סדרתיים (משכירים את הנכס לתקופות זמן קצרות יותר), חשוב להכניס כמה שיותר תהליכים לפורמטים יעילים, כלומר – לנהל איזושהי טבלת צ'ק אין מסודרת, שתאפשר לכם לנהל את כל הבלגנים של כניסה ויציאה מהדירה / דירות של שוכרים. ברשימה שכזו יופיעו גם כל הגורמים הרשמיים שלהם צריך לדווח (ארנונה, חשמל וכו׳).

רכשו פוליסת ביטוח איכותית וממוקדת לנכס

ביטוח נכס עלול להתגלות כנקודה כאובה במיוחד, מכיוון שמרבית המשכירים מזלזלים בצורך בו. העניין הוא, שרק כשקורה משהו ואין לכם ביטוח, אתם עשויים לגלות את חשיבותו. ולכן, היו חכמים. קבלו מספר הצעות לביטוח הדירה, שבו ותחליטו עם עצמכם מה מקיף ומשתלם ביותר. אבל אל תוותרו על הביטוח, מכיוון שהוא חשוב במיוחד כשלא אתם הדיירים בנכס שלכם!

בשורה התחתונה,

ניהול נכס/ים הוא עניין לא פשוט – המדובר בתחום בעייתי למדי, והטעויות שאתם עלולים לעשות בו בעיקר בתחילה, בשל חוסר מודעות וחוסר בניסיון) עלולות לעלות לכם בלא מעט "שכר לימוד".

אנחנו, בקבוצת מרום – ניהול ואחזקת מבנים עומדים לרשותכם, וכך גם הניסיון המקצועי שלנו בניהול נכסים ובאחזקת מבנים!

יכול לעניין אותך

קבוצת מרום

משרדים והנהלה

צרו קשר קבוצת מרום

טלפון קווי משרד ראשי: 073-789-5189

טלפון נייד: 052-630-3438

אימייל: office@maromgroup.org

כתובתנו: גרשון ש"ץ 16 תל אביב