MG Logo svg 500

ניהול ואחזקת מבנים – למען ניהול נכון של הבניין שלכם

על מה נדבר:

קשה לחשוב על תחום ממנו בעלי דירות בבניין משותף מנסים להתחמק יותר מאשר כהונה בוועד הבית. ולמעשה, קל מאד להבין אותם, שהרי ידוע, כי בפני חברי ועדי הבתים עומדים לא מעט אתגרים – מגביית דמי ועד הבית, דרך הזמנת אנשי מקצוע לתחזוקת כל הדורש תחזוקה וגם טיפול בבלאי הנוצר בבית המשותף, הקיטורים החוזרים והנשנים מצד דיירי הבניין ועוד.. אולם, יחד עם זאת, ברור לגמרי, כי הדרך היחידה ליצור סביבת מגורים ומחיה המציעה איכות חיים, עוברת דרך ניהול מרוכז של המשאבים, תוך מתן מענה מקצועי לכל אחת מהבעיות הרבות שאיתן מתמודדים הבניין והדיירים הגרים בו.

 

אבל בואו נחזור שלב אחד אחורה ונדייק את תפקידו של ועד הבית…

תפקידי ועד הבית (או כפי שהוא מכונה בחוק המקרקעין ובתיקון לפרק ו' שבחוק המקרקעין -"נציגות הבית המשותף") מתמקדים בשמירה על המבנה ועל תחזוקתו באופן שוטף, בכלל זה, ניקיונו, הגינון הבסיסי, תיקונו, סיודו או זיפותו של גג המבנה וכן הלאה – משימות שוטפות אשר המטרה שמאחוריהן היא שמירת הקיים. חלק ממשימות התחזוקה השוטפת עשויות לכלול תיקון הקיים, כדוגמת פתיחת הסתימה בקו הביוב המשותף לכל הבניין או לאגף בו. במטרה לבצע תיקון בסדר גודל כזה (כדוגמת הסתימה בקו הביוב אותה הזכרנו) ועד הבית רשאי לעשות שימוש בכספים שהצטברו בקופת הוועד. אולם, כאשר יהיה מדובר בפרויקטים או במשימות תחזוקה מורכבות או שכיחות פחות (למשל, החלפת צנרת הביוב של הבניין, צביעת חדר המדרגות ושיפוץ הלובי וכד', יידרש וועד הבית לקיים אסיפת דיירים והחלטה ברוב רגיל (של מחצית מבעלי הדירות) תספיק על מנת להתניע את הפרויקט. לכאורה, פשוט, נכון?

אבל רק על הנייר…

זאת, מאחר ולכל אדם יש לוח זמנים שונה, העדפות שונות, סדרי עדיפויות שונים, ולא רק התנעת פרויקט כזה עשויה לדרוש זמן ומשאבים רבים מוועד הבית, אלא אפילו עצם הניסיון לכנס אסיפת דיירים שתדון בפרויקט, עלול להפוך למשימה בלתי אפשרית, במיוחד אם אתם עומדים בראשות ועד הבית ומנסים, בין לבין, לנהל (ככל האפשר), גם חיים סדירים משלכם.

 

ניהול ואחזקת מבנים – מקצועיות או לא להיות

אין זה פלא, עם כן, שעם השנים, חל פיחות משמעותי במעמדו של ועד הבית, וכיום, ישנם רק מעט מאד יחידי סגולה שמתנדבים לאייש את התפקידים כפויי הטובה הללו. יתרה מכך, במהלך השנים האחרונות החוק לביטול ועדי הבית בבניינים קודם באופן משמעותי, ולכן, התחזית טוענת, כי, בעתיד הלא רחוק, תחול על בניינים חובת השכרת שירותיה של חברת ניהול ואחזקת מבנים מקצועית, שתוכל, בשל ניסיונה והתמחותה, להתמודד באופן מקצועי עם אתגרי הניהול והתחזוקה השוטפת הרבים שבניין מגורים מציב.

 

מרום אחזקת מבנים

מרום אחזקת מבנים עוסקת בניהולם ואחזקתם של בנייני מגורים ובתים משותפים בכל רחבי הארץ. היא פועלת במטרה לספק את מעטפת הניהול והתחזוקה האופטימאלית למבנה ולדייריו, מעטפת היוצרת שקט נפשי ומעניקה ביטחון מלא, הן לבעלי הדירות שבבניין והן לדיירים שבהן. בשל ניסיונה הרב, מרום אחזקת מבנים מקפידה, כל הזמן, לרכוש מיומנויות חדשות ולהתעדכן בדרכים שתייעלנה את השירותים שאותם היא מציעה ללקוחותיה. למשל, לאחרונה, היא חנכה אפליקציה להזמנת שירותים בקליק, המאפשרת פתיחת קריאה אונליין, בכל שעה משעות היממה. ללא צורך במענה מטעם נציג החברה או מנהל האחזקה. וזו, רק דרך אחת מעשרות דרכים, שבהן מרום הופכת את חלקת האלוהים הקטנה שלכם לנוחה לכם ולידידותית יותר לסביבה ולחברה!

 

יכול לעניין אותך

קבוצת מרום

משרדים והנהלה

טלפון קווי משרד ראשי: 073-789-5189

טלפון נייד: 052-630-3438

אימייל: office@maromgroup.org

כתובתנו: גרשון ש"ץ 16 תל אביב